„Най-добрият начин за бягство сред природата, ако не сте в състояние да го извършите сами, е да прочетете книга като „Разходка в гората” на Бил Брайсън.”
Ню Йорк Таймс„Невероятно объркано и ужасно смешно приключение… Разказът е толкова забавен, че рискувате да се задавите с кафето си.”
Уошингтън Поуст
След като е живял в Англия над 20 години, Бил Брайсън решава да опознае отново своята родна Америка като измине пеша известната туристическа пътека през Апалачите, преминаваща през четиринадесет щата. За да не пътува сам, той си намира компания в лицето на своя вечно недоволен приятел Стивън Кац. Обаче той се явява на прага му в, меко казано, недобра физическа форма за подобен сериозен преход…
Но туристическата пътека, свързваща Джорджия с Мейн, предлага спиращи дъха гледки на величествени планини, притихнали гори и езера, сияещи под лъчите на слънцето, а няма да намерите и по-забавен водач от Бил Брайсън. Така че приключението започва.
Мечтата, разбира се, е едно, а действителността – нещо съвсем различно. По стръмни урви, през измамни блата и лют студ през пролетта „най-забавният пътешественик на света” ни представя незабравими картини от дивата природа на Америка – и на чешитите, населяващи затънтените градчета дълбоко в горите. Срещи с диви животни и странни представители на вида “хомо сапиенс”, смях и страх, приключения и предизвикателства – тази книга, утвърдила се вече като класика в жанра, ще ви накара да закопнеете за безкрайни простори или поне за удобно кресло край камината, за да се впуснете в голямата авантюра.
Книгата „Разходка в гората” (изд. „Еднорог“) е адаптирана успешно за голям екран под същото заглавие, а в главните роли влизат известните актьори Робърт Редфорд (който играе самия Бил Брайсън), Ник Нолти и Ема Томпсън.
Бил Брайсън е изключително популярен със своите комични и нестандартни описания на пътешествията си по света, които незабавно се превръщат в бестселъри. Роден в Айова (САЩ), Брайсън избира Великобритания за своя втора родина. Той живее и работи в Норфолк, удостоен е с Ордена на Британската Империя за своя принос към литературата, а също и с наградата “Джеймс Джойс” на литературно-историческото дружество на университета в Дъблин. Бивш ректор на университета в Дърам, в продължение на пет години Брайсън е ръководител на кампанията за защита на английската провинция. Той е почетен член на Кралското научно дружество и кавалер на Ордена на Британската империя за заслуги към литературата.