Начало / Свят / Кирстен Дънст дебютира като режисьор в „Стъкленият похлупак“

Кирстен Дънст дебютира като режисьор в „Стъкленият похлупак“

193531_bКирстен Дънст ще направи своя дебют като режисьор. Първото предизвикателство в новото й поприще ще е голямо – „Стъкленият похлупак“ от Силвия Плат.

В главната роля пък ще се превъплъти Дакота Фанинг. Тя ще изиграе Естер Грийнууд – момичето, което получава работа в престижно нюйоркско списание, но след това изпада в криза и се връща в дома си в Бостън. Романът, по който ще бъде заснет филмът, е написан от авторката си Силвия Плат малко преди собственото й самоубийство на 30-годишна възраст.

Това няма да е първата адаптация на „Стъкленият похлупак“ за големия екран. През 1979 г. книгата е адаптирана с Мерилин Хасет в главната роля. През 2003 г. пък Гуинет Полтроу се преобрази в самата Плат във филм, разказващ за написването на романа.

Освен режисьор, Дънст е и сценарист, заедно с Нели Ким. Фанинг пък е и ко-продуцент. Снимките започват в началото на 2017 г. Дънст вече е режисирала два мини-филма.

Прочетете още

240_F_58526621_HpgQKqwYRLJOjLFfvq0FzPUbPaOV0248

Да откажеш шедьовър: 17 мига срам за велики писатели

Наскоро авторката на най-продаваната поредица в историята на детската литература – тази за Хари Потър, …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...