Начало / България / Людмила Филипова ще се включи в експедиция в Антарктида

Людмила Филипова ще се включи в експедиция в Антарктида

Писателката Людмила Филипова ще поеме към поредното предизвикателство в живота си, обяви самата тя на личната си страница във „Фейсбук“. Авторката на бестселъра „Войната на буквите“ и още 8 романа ще замине след 10 дни с експедицията на д-р Христо Пимпирев в Антарктида. Двамата се познават добре от участието им в телевизионното шоу „Звездите сигурно са полудели – Африка“.

„Според австралийския алпинист Деймиън Гилдей о-в Ливингстън има най-лошото време в света, а пък Антарктида се счита за най-студения, най-високия, най-ветровития и опасен континент, където дори лятото достига до -40, -50 и всяка година биват ранявани и намират смъртта си десетки. Но този континент крие и небивала красота, знание и загадки за цялата ни планета! Единствено се доближава до космическо изживяване! Предизвикателствата, задачите и мисиите, които съм си поставила за ледения континент си заслужават да пропусна Коледа и НГ! Следващият ми роман ще разкрива неразкритото, ще се случва в неживяното. Постепенно екипът от учени, с които работя набъбва! Благодаря им! А иначе цялата група за тазгодишната Антарктида има изключителни задачи! Вълнуващо!!!!“, казва Филипова.

Наскоро тя посети и друга екзотична, но и опасна точка на планетата ни – Иран, където снима филм за живота на жените в исляма.

Свързани заглавия:

 Людмила Филипова ще снима документален филм в Иран

Людмила Филипова изнесе урок по живот на ученици

Война за спасение на буквите

Людмила Филипова: Днес цял свят мисли, че кирилицата е руска азбука от гръцки букви. Боли ме сърцето от тези лъжи

„Войната на буквите” – новият роман на Людмила Филипова, с премиера на 9 юли

Английското издание на „Антихтонът на Данте” с премиери в Благоевград и София

„Антихтонът на Данте” на Людмила Филипова с премиера на Лондонския панаир на книгата

„Егмонт“ пуска серия романтични романи, най-новият роман на Шафак излиза през юни

Людмила Филипова: „Българската литература” продължава да е гнездо на лобита

Книги от Людмила Филипова тук

Прочетете още

dollar-gill-0V7_N62zZcU-unsplash

Книги се публикуват на все по-малко езици

Губим разнообразието на света 23 април е Световният им ден – посветен на тях и …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...