Начало / Свят / Историкът и писател Хю Амброуз почина

Историкът и писател Хю Амброуз почина

Почина историкът и писател Хю Амброуз, съобши huffingtonpost.com. Той беше на 48 години. Причина за смъртта му е рак. Амброуз беше най-известен с нехудожественото си издание за Втората световна война, „The Pacific“. Книгата излезе през 2010 г. Тя беше адаптирана на малкия екран, като продуценти на сериала бяха Стивън Спилбърг и Том Ханкс. Бащата на Амброуз, Стивън, също беше известен историк.

Амброуз израства в Луизиана, където баща му е професор в„University of New Orleans“. Започва кариерата си още като студент, като помага на баща си при проучвания за различни книги. Получава световна известност след излизането на „The Pacific“.

„Той беше великолепен баща, съпруг и приятел. Най-точният и честен човек, когото съм срещала. Винаги се опитваше да постъпи правилно. Наследството на баща му винаги беше негов приоритет, но успя да изгради и собствена кариера“, сподели съпругата на Амброуз, Андреа.

Фото: hughambrose.com

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...