Действието в „Последната игра“ на Джеймс Фрей и Нилс Джонсън-Шелтън се развива в свят, в който съществуват 12 древни родословия. Всеки от тях излъчва по един Играч, който от най-ранна възраст е трениран да оцелее в апокалиптично събитие, което предстои да се случи. На 20-годишна възраст всеки от тях е свободен да продължи живота си нормално. Избран е нов Играч и колелото се завърта. До този момент на никого не се е налагало да играе – до Поканата. Сега 12 млади Играча ще се впуснат в търсене по целия свят на 3 древни Ключа. Само един ще успее. И ще спаси родословието си.
„В днешния свят има толкова много възможности, от които хората просто не се възползват”, коментира Джеймс Фрей в скорошно интервю. „Идеята, че Twitter може да е част от книга или резулат от търсене в Google, или игра. Книгата може да бъде много повече от това, което е на страницата. Може да те отведе в реалния свят, може да те отведе и в дигиталния свят”, допълва Фрей.
Какво означава това? И българските читатели ще бъдат поканени да се впуснат в разплитане на мрежа от улики и събиране на парчета от пъзел, които, щом се наредят, ще ги отведат до три Ключа, скрити някъде по света. По един Ключ за всеки един от романите. Този или тези, които успешно открият местоположението на Ключовете, ще спечелят реална награда. За първия Ключ тя е 500 хиляди долара в злато. Откриването на втория Ключ носи 1 милион долара, а на третия Ключ – милион и половина долара. Всеки има шанс да спечели, ако спази условията на играта – вие също!
Това е „Последната игра”. Всичко започва с „Поканата”. Готови ли сте?
Повече подробности тук
„Последната игра. Поканата” тук