Начало / Свят / Хилари Мантел и Салман Рушди оглавяват литературния фестивал в Челтнъм

Хилари Мантел и Салман Рушди оглавяват литературния фестивал в Челтнъм

Носителите на „Букър“ Хилари Мантел и Салман Рушди са най-впечатляващите личности от света на книгите, които ще присъстват на тазгодишното издание на литературния фестивал в Челтнъм, Англия, съобщи thebookseller.com. Събитието ще се проведе между 3 и 12 октомври. Други известни писатели, които ще присъстват, са Мартин Еймис, Кадзуо Ишигуро, Маргарет Атууд, Хауърд Джейкъбсън, Иън Макюън и Дейвид Мичъл.

Рушди ще направи своята първа публична изява от както получи отличието „PEN/Pinter prize“. Еймис ще промотира новия си роман, „The Zone of Interest“, и ще говори за Елизабет Джейн Хауърд – съпруга на баща му, Кингсли Еймис, и вдъхновила го да започне да се занимава с писане.

Фестивалът ще отдаде почит на криминалната проза. Софи Хана ще коментира „съживяването“ на Еркюл Поаро в нейн роман. За своето творчество ще говорят още Иън Ранкин и Вал Макдърмид. Майкъл Розен пък ще води програмата „Book It!“, посветена на децата и четенето.

Събитието е спонсорирано от британските издания „The Times“ и „The Sunday Times“.

Богато разнообразие от над 35 000 заглавия.
Поръчай добри книги от Helikon.bg!

Прочетете още

226024_b

Топ 10 на „Хеликон” за най-продавани книги (22 май – 29 май)

ХУДОЖЕСТВЕНА ЛИТЕРАТУРА 1. Времеубежище (трето издание) от Георги Господинов 2. Бай Тошо от Иво Сиромахов …