Обществото ни губи толкова много заради него
Crying in H Mart заслужи наградата на сайта в категорията за мемоари и автобиографии. Оценката е висока, защото на практика това е изборът на самите читатели – при това в близо 20 категории.
В случая става дума за късаща сърцето история от Мишел Зонър – корейско-американска музикантка, която се занимава още с кино и писане. Тя е и един от стълбовете на инди поп групата Japanese Breakfast.
Сега обаче представя личната си история, която стъпва върху есе, публикувано в „Ню Йорк Таймс” през 2018-а. По страниците на Crying in H Mart описва мъчителната раздяла с майка си и дългия път, който извървява самата тя обратно към живота след голямата загуба. H Mart пък е всъщност верига супермаркети, която е специализирана за храни от Азия. Именно майката на Мишел е с корейски произход.
Критиката отбелязва, че 32-годишната певица създава книга, която показва нагледно колко много отнема от живота ни коварната болест. Изпълнена с емоции и докосваща сърцата, Crying in H Mart стана бестселър на „Ню Йорк Таймс”, като след 18 седмици в класацията заема престижното девето място при нехудожествените – раздел комбинирани печатни и електронни. Заговори се и за филмирането ѝ, като саундтракът ще е с музика от групата на Мишел – Japanese Breakfast.
Но нека се съсредоточим върху актуалната подредба на бестселърите в класацията на „Ню Йорк Таймс”. Към 13 февруари на върха при художествените води Колийн Хувър – при това с дубъл. Първа е „Никога повече”, следвана от „Верити”. При нехудожествените пък начело дебютира книга, която разкрива непочтените връзки на американски магнати с Китай – Red-handed от Питър Шуайзър. Ето пълните десетки.
БЕСТСЕЛЪРИТЕ НА НЮ ЙОРК ТАЙМС
БЕСТСЕЛЪРИТЕ НА НЮ ЙОРК ТАЙМС
Художествена литература
Нехудожествена литература