А също така и… възпитанието
Ученическите и студентските години са ни научили и на това – по някакъв начин да отбелязваме важните моменти в учебника или книгата, по която учим. Усещането, че авторът е казал нещо важно, изпълва с ентусиазъм и книгоманите, които всячески се опитват да запазят важните пасажи.
Често обаче е неприятно, когато вземем книга например от библиотеката и видим в нея оцветен или направо унищожен текст. Всъщност донякъде е неуважително, дори четивото да е от собствената ни лавица. Замислихме се над това и направо ви попитахме: „Как да отбелязваме важните пасажи в текста, че да можем да ги намерим лесно след това?“
Темата, очаквано, предизвика интереса ви и заедно с това роди много идеи. Благодарим ви, че споделихте така щедро с нас опита и навиците си! Ето тук само няколко от предложенията или мненията, които събрахме, докато си общувахме в социалните мрежи. Със сигурност такава обмяна на идеи топли сърцето на всеки книгоман!
В общи линии, всички, които се включиха в нашата дискусия, бяха единодушни, че към книгата на първо място трябва да подхождаме с уважение. А това означава да не я съсипваме, да осъзнаваме, че може би ще я разтвори и друг. И най-вече, да я пазим