От най-дългото изречение до най-неочакваната полза от четенето – нашите факти предизвикват усмивка и оправят настроението
Книгите са специални с много неща
Може би защото отразяват личната вселена на всеки ни – и всеки намира в тях нещо за себе си. Но е факт, че и авторите им са хора особени, неповторими, които по правило разширяват нашия кръгозор.
Уникални са и с добрата си енергия
Четенето като цяло е дейност, която ни провокира да намираме общото между себе си. С други думи, създава общности. Затова и всичко, свързано с книгите, е съпроводено от една особена добронамереност. От желанието да споделиш нещо хубаво.
Ние пък споделяме с вас нашите необикновени факти
Четат се сигурно за минута, но на лицето остава усмивка… И желанието да разтворим някоя книга.
Най-дългото изречение – състои се от 823 думи и е написано от Виктор Юго в неговия роман „Клетниците“.
Най-отхвърляният автор – повече от 20 издателства отказали да издадат първата книга на автор, използващ псевдонима Доктор Сюс. В наши дни от него са продадени повече от 600 млн. книги.
Най-големият пророк – през 1974 г. Артър Кларк предвидил, че през 2001-а невидима електронна мрежа ще обхожда земята. Наричаме я интернет.
Най-четящата нация – индийците прекарват с книга в ръка средно 10,7 часа седмично, като с това държат и световния рекорд по читаемост.
Най-полезното хапче – ако четем книга поне шест минути на ден, понижаваме стреса в себе си с цели 68%.
Любопитни факти за книгите подбра Краси Проданов