Начало / България / «Приказки за злояди деца» с две премиери

«Приказки за злояди деца» с две премиери

Книгата «Приказки за злояди деца» на Красимир Дамянов ще бъде представена в Пловдив и София. На 6 декември, вторник, от 18,30 ч в „Хеликон-Пловдив, Център” ще се състои първата премиера, а два дни по-късно, 8 декември, в софийската „Хеликон Витоша” , отново от 18,30 ч ще се проведе и втората.

«Приказки за злояди деца» не са приказки за злояди деца. Те са приказки за разяждане, които се четат на (или от) злояди деца на възраст от 6 до 14 години. Напълно безвредни и за  останалите читатели, могат спокойно да бъдат използвани от родители. Както  от любопитство какво мисли по въпроса едно бивше дете, така и докато чакат собствените им  да се нахранят. Написани по рецептата «многолистна баница», авторът е предвидил за всички по нещичко, кой докъдето изчопли. Апетитът идва с четенето. Сам авторът на тази книга никога не го е губил. Kогато беше малък, съседите го наемаха да разяжда децата им. Някои от тях днес са влиятелни хора.

Красимир Дамянов е роден на 25 март 1948 г. в София. Завършва строително инженерство, учи една година в Куба,работи на строежа на Аспаруховия мост във Варна, в Националния институт за паметниците на културата.   Първата си книга – сборника разкази „Защо няма бог” – публикува през  1981 г., известно време живее на свободна практика във Варна. Работи като редактор в издателство „Български писател”. С втората си книга „Дяволски нокът” (1985) става член на Съюза на българските писатели. Четири години по късно след антипартийно изказване на годишна писателка дискусия днешният председател на съюза и тогавашен секретар иска публично изключването му.  Работи в киното, откъдето е свален от поста си главен редактор на „Колектив 64”,  след това като шофьор на такси, емигрира в Испания. От 1990 г. живее и пише в Барселона, собственик и уредник на културната асоциация” Артхостал”.  „Дневникът на една пеперуда”, 2008,  е първата му публикувана книга след двадесетгодишно мълчание.  Романът бе номиниран и за трите най-престижни награди в страната. Със следващата си „Къщата на обесения” постави началото на  любопитно  литературно състезание в подкрепа на българската книга: конкурс за най добър читател.

Прочетете още

dollar-gill-0V7_N62zZcU-unsplash

Книги се публикуват на все по-малко езици

Губим разнообразието на света 23 април е Световният им ден – посветен на тях и …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...