Какво си представяме, когато говорим за “щастие”? Верен ли е традиционният път към щастието? Полезна ли е наистина литературата за самопомощ? Това са въпросите, които си задават хиляди хора по света и чиито отговори търси известният журналист Оливър Бъркман в своята последна силно нашумяла книга „Противоотрова”.
Изключително популярните книги за самопомощ като че ли нямат желания от всички ефект и не изпълняват щедрите си, примамливи обещания. Богатството, дори и значително, не е задължителна предпоставка за щастие. Ежедневните проблеми и препятствия, с които се сблъскваме в любовта, семейството и на работното място твърде често ни носят повече стрес, отколкото удовлетворение. И в крайна сметка дори не можем да намерим един общовалиден смисъл на понятието “щастие”.
“Противоотрова” изследва положителните страни на здравословния негативизъм, надниква в позициите на социалната психология и науката за щастието. Оливър Бъркман търси реалните опори, предлагани от философията, религията и обикновения здрав разум, за да ни ориентира в лабиринта от изкуствена бодрост и рецепти за успех и да предложи един “негативен” път към спокойното приемане на нещата от живота.
ЗА АВТОРА
Оливър Бъркман е известен журналист на вестник „Гардиън“, където води успешната седмична рубрика „Тази колонка ще промени живота Ви“. Той пише на разнообразни теми, които включват социална психология, културата на самопомощ и науката за щастието. Води също така популярен блог и пише материали за изданието „Психология“.
ОТЗИВИ
“Противоотрова” взема всеки наръчник за самопомощ, който сте чели някъде, и го преобръща наопаки – изключително забавна книга, изпълнена с дълбоки прозрения.” – „Лос Анджелис таймс“
“Великолепен синтез на препоръките на здравия разум, ободряващ детокс за зависимите от селф-хелп литературата.” – Джулиан Багини, “Гардиън”
„Противоотрова” тук