Начало / Свят / Марио Варгас Льоса дебютира на театралната сцена на 78

Марио Варгас Льоса дебютира на театралната сцена на 78

Нобеловият лауреат Марио Варгас Льоса ще дебютира на театралната сцена на 78-годишна възраст. Писателят ще играе в своята пиеса „Tales of the Plague“, адаптация на класиката „Декамерон“ от Джовани Бокачо, съобщи „Гардиън“. Постановката ще се играе в мадридската опера „Teatro Real“ от 28 януари до 1 март.

Авторът е участвал в много публични мероприятия, но за първи път ще се изяви като актьор. Той определя преживяването като „ужасяващо“. В „Tales of the Plague“ Льоса ще играе дук Уголино, благородник от XIV век. Действието се развива във Флоренция.

„Много съм нервен. Изпитвам страх, паника. В същото време всичко е толкова вълнуващо. Преживяването е ужасяващо, но в същото време подмладяващо“, сподели Льоса.

Макар Черната смърт да е отминала преди векове, писателят споделя, че заплахи грозят света и днес.

„Тероризмът е днешната чума. Културата е нашето оръжие срещу нея и ние трябва да я защитаваме с всички средства.“

Свързани заглавия
Марио Варгас Льоса: Разстрелът на почти цялата редакция на „Шарли ебдо“ означава западната култура да се откаже от правото на критика

Марио Варгас Льоса: Убеден съм, че литературата, писана за екрани, ще е конформистка
Марио Варгас Льоса: Хубавата литература е фундаментална за еволюцията на индивидите
Марио Варгас Льоса се съмнява в творчеството си
8 латино автори, които всеки трябва да познава
10 писатели, които ще се четат и след 100 години

Книги от Льоса тук

Прочетете още

images-1

Петя Дубарова: „Дотука спира моята следа, а имах толкоз много да ви кажа.“

На днешния 25 април през 1962 година в Бургас е родена Петя Дубарова. Да си …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...