Лятото – любимият сезон, в който слънцето пече и заетите хора имат възможност малко да се отпуснат, наближава. Един от най-добрите начини за релакс е „да се гмурнем“ в интересна книга. Предлагаме ви списък с вълнуващи четива за лято 2015, публикуван в theeverygirl.com.
Очаквани нови книги: „Go Set a Watchman“ от Харпър Лий. Романът е писан още преди класиката „Да убиеш присмехулник“. Ръкописът беше открит от адвокат на авторката. Лий твърди, че е била забравила за него. Много хора са скепитчни доколко 88-годишната писателка съзнателно е взела решение да публикува книгата, но това не променя факта, че изданието е сред най-очакваните за тази година.
Художествена проза: „Светлината, която не виждаме“ от Антъни Доер. Амбициозният роман на Доер за Втората световна война успя да се задържи месеци наред в бестселър класацията на „Ню Йорк Таймс“. Неотдавна получи и „Пулицър“ за белетристика. Тази книга не е за изпускане.
Нехудожествена проза: „Dead Wake“ от Ерик Ларсън. Много от нас са чували за „Титаник“, но колко знаят за „Лузитания“. Оромният пътнически лайнер е потопен от германска подводница. Жертвите са 1198. Това е една от причините САЩ да се включи в Първата световна война.
Класика: „Слънце изгрява“ от Ърнест Хемингуей. Хемингуей – лошото момче на литературата през ХХ век. Неговите герои прекарват времето си в запои, боеве и любовни афери. „Слънце изгрява“ е сред най-добрите му книги и е отличен избор за отпуска на морето.
Четиво за плажа: „Не казвай сбогом“ от Джилиан Флин. Една от най-продаваните книги през последните години. Беше адаптирана на големия екран от Дейвид Финчър. Мистерия с множество обрати, която ще ви държи в напрежение от начало до край.
Четиво за работа: „How to Fly a Horse“ от Кевин Аштън. Книгата е хроника на творческото начало у хората. Аштън е успешен предприемач и пионер в Масачузецкия технологичен институт, който отвежда читателя на пътешествие на най-големите пробиви в историята на човечеството.