Начало / България / Обявиха победителите от ученическия конкурс за литература и журналистика „Стоян Михайловски”

Обявиха победителите от ученическия конкурс за литература и журналистика „Стоян Михайловски”

Станаха ясни победителите от Седмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе‘2014. В него участваха 198 млади автори от цялата страна с 205 творби и 17 колективи (екипи на вестници и журналистически материали). Призьорите бяха определени от жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев” и ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий”. Наградите ще бъдат връчени на 1 ноември в Русе.

Ето и победителите:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Едже Солак – гр.Казанлък, ОУ „Георги Кирков”

Никол Бояджиева – гр.Варна, ОДК

ІІ награда

Йелиз Арнаудова – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

Александра Димитрова – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда

Стела Илиева – гр.Добрич

Ивалена Стоянова – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ПРОЗА

І награда

Андрея Ангелова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

Атанася Танева – гр.Петрич, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ награда

Рени Иванова – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

Александра Кьосева – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда

Хюсеин Адем – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

Станка Пеева – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

Светлозара Колева – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Дима Димчева – гр.Шумен, ОДК

ІІ награда

Белослава Стоянова – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІІІ награда

Селин Алиева – гр.Мартен, област Русе, ОУ „Отец Паисий”

Захари Тодоров – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ПРОЗА

І награда

Християн Трифонов – с.Николаевка, област Варна, ОУ „Христо Ботев”

Йоана Атанасова – гр.Варна, ОДК

ІІ награда

Никол Иванова – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”

Иван Иванов – с.Мененкьово, община Белово, ОУ „Отец Паисий”

ІІІ награда

Мария Манзурова – гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”

поощрение

Д.Д.Т. – гр.Сливен, СОУ „Аргира Жечкова”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Клементина Стоянова – гр.Варна, ОДК

Сияна Недялкова – гр.Варна, ОДК

ІІ награда

Венета Драгнева – гр.Казанлък, ПМТ „Никола Обрешков”

Вартан Алексанян – гр.Шумен, ОДК

ІІІ награда

Лиляна Славова – гр.Дупница, СОУ „Св.Паисий Хилендарски”

Елена Минчева – гр.Варна, ОДК

ПРОЗА

І награда

Дарена Дилчовска – гр.Враца, СОУ „Христо Ботев”

Иванела Арабаджиева – гр.Полски Тръмбеш, СОУ „Цанко Церковски”

Невена Цанева – гр.Варна, ОДК

ІІ награда

Славена Иванова – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда

Калина Тодорова – гр.Шумен, ОДК

Александра Маринова – гр.Варна, ОДК

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие

І възрастова група /до IV клас/

І награда

Виктор Сотиров – гр.Кюстендил, СОУ „Св.Климент Охридски”

ІІ награда

Радко Василев – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда

Симона Димитрова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІ награда

Полина Иванова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

 

ІІІ награда

Пресиян Терзиев – гр.Разград, ОУ „Н.Й.Вапцаров”

Давид Мавродиев – гр.София, СОУ „Димитър Попниколов”

поощрение

Гергана Иванова – гр.Варна, НГХНИ „Константин Преславски”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда

Илиян Карабойчев – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”

Мария Спасова – гр.Монтана, ОДК, клуб „Медии”

Таня Бонкова – гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”

ІІ награда

Константина Мотева – гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”

Антония Левонтова – гр.Монтана, ОДК, клуб „Медии”

Хасан Хасан – с.Самуил, област Разград, СОУ „Св.Св.Кирил и Методий”

ІІІ награда

Симона Иванова – гр.Габрово, Национална априловска гимназия

Антония Симова – гр.София, Национална търговско-банкова гимназия

поощрение

Гюнерие Мустафова – гр.Велико Търново, ПГ по моден дизайн

Моника Метева – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

Елица Панова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

Михаела Георгиева – гр.Велико Търново, ПМГ „Васил Друмев”

колективно участие

– вестници

І награда

„В@з Буки Веди” – гр.Плевен, СОУ „Иван Вазов”

”Щъркелово гнездо” – гр.Панагюрище, СОУ ”Нешо Бончев”

ІІ награда

„Кръгозор” – с.Самуил, област Разград, СОУ ”Св.Св.Кирил и Методий”

„Изгрев” – гр.Тутракан, СОУ „ Христо Ботев”

„От всичко по малко” – издание на екип Любомир Аврадалиев и Здравка Страхинова – гр.Пловдив, Национална търговска гимназия

ІІІ награда

„Светилник” – гр.Гоце Делчев, НПГ „Димитър Талев”

поощрение

„Съвременници” – гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”

„Потомци” – гр.Разград, ученически вестник с участието на клуб „Репортери” при ЦУТНТ

„25 часа” и „Грингос” – електронни вестници, гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”

„Литературни страници” – електронно издание, гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

награда за дебют

„Ритъм” – гр.Велико Търново, Професионална гимназия по моден дизайн

„Голямото междучасие” – гр.Враца, СОУ „Отец Паисий”

„Мини МОСТ” – гр.Варна, ОДК

– журналистически материали на ученически екипи

поощрение

Екип Яна Стойчева, Елена Джолева, Павлина Джупанова и Миряна Пандева, СОУ „Братя Каназиреви” – гр.Разлог, за интервюто „Аз помагам със слово” с писателя Благо Прангов

Голямата награда – статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Павел Павлов, гр.Каварна, СОУ „Стефан Караджа”

Голямата награда – статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Ивана Маркова, гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб”Клио”

Богато разнообразие от над 35 000 заглавия.
Поръчай добри книги от Helikon.bg!

Прочетете още

image001

Виола Ардоне: Учениците ми дават сила да се справя с пандемията

Авторката на „Детският влак“ Виола Ардоне говори за преподаването в условия на ковид, за Историята …