Нов роман, в който Прованс играе главна роля, предстои да се появи на българския пазар. След хитовете на Питър Мейл за живота му във френската провинция, и бестселъровата авторка Сюзън Вриланд описва впечатленията си от района в „Картините на Лизет“. Писателката, чиито книги са преведени на 26 езика, е вдъхновена от изкуството като една от най-съзидателните и облагородяващи човешки дейности.
„Картините на Лизет” е първият й роман, който излиза на български език, благодарение на издателство „Кръгозор“. В него са включени великолепни описания на бляскавия живот в Париж и на сърдечната атмосфера в Прованс, ще открием богатството и нюансите в картините на Сезан, Писаро и Шагал, интересни детайли за живота им и за начина, по който са творили. Героинята Лизет върви по стъпките на великите художници на ХІХ и ХХ век и ще вникнем в смисъла на прочути картини като „Герника” и „Плачещата жена” на Пикасо.
През 1937 г. младата Лизет Ру и съпругът й Андре се преместват от Париж в малко селце в Прованс, за да се грижат за дядото на Андре – Паскал. Лизет съжалява, че се е отказала от мечтата си да стане галеристка и копнее за удобствата и изтънчеността на Париж. Но скоро открива, че селцето на върха на хълма е изпълнено с неочаквани удоволствия. Попада сред картините и вълнуващия и понякога странен свят на Писаро, Сезан, Пикасо. С разкази и спомени Паскал я потапя в друга вселена – на тези художници, някои от които е познавал лично, и Лизет открива за себе си красотата и богатите багри на природата и на изкуството на Прованс. Но с нахлуването на нацистите във Франция животът й се променя и плановете й да се завърне в Париж се отлагат…
А когато остава сама и без картините – сила и вяра да продължи й дават пленителната френска провинция, приятелството с Марк и Белла Шагал, добротата и съпричастността на съседите й… и нейните копнежи и обети. Тя поема на вълнуващо пътешествие, което включва търсенето на картините, желанието за добри дела, за прошка, за независимост, преоткриване на любовта…