Клубът за книги на Опра Уинфри е призната „фабрика за бестселъри“. Обикновено, след като представи дадена творба в рубриката си, водещата я превръща в лидер в класациите. Представяме ви най-добрите 10 книги, представени в Клуба за книги на Опра, публикувани в oprah.com.
„The Isle of Youth“ от Лора ван ден Берг. Ако си падате по главни персонажи, които са жени, това е книгата за вас. Насладете се на дълбочината и комплексността на героините в тази колекция разкази.
„Country Girl: A Memoir“ от Една О’Брайън. Мемоари на една от най-значимите съвременни ирландски писателки. Пикантните истории и клюки са още един бонус.
„Знакът на всички неща“ от Елизабет Гилбърт. Независимо дали сте харесали „Яж, моли се и обичай“, в тази книга Гилбърт се показва като способна писателка. Макар книгата да е 512 страници, историята се развива толкова бързо, че ще сте я прочели за по-малко от седмица. Разказва се за жена от Филаделфия, която става признат ботаник през ХІХ век.
„Vampires in the Lemon Grove“ от Карън Ръсел. Макар разказите да са в жанр фентъзи, това, с което се запомнят героите, е именно тяхната човечност.
„The Flamethrowers“ от Рейчъл Къшнър. Изключително жива история. Тя разказва за преследването на любовта, изкуството, значимата кауза.
„The Good Lord Bird“ от Джеймс Макбрайд. Фиктивна история, вдъхновена от действителни събития. Книгата разказва за момче-роб, което заедно с Джон Браун, променя хода на американската история.
„The Interestings“ от Мег Уолицър. Приказка за приятелството. Главната героиня се запознава с група нейни връстници, тийнейджъри, с които се свързва до живот. Книгата представя приятелството като жив организъм и показва как то се развива в рамките на 30 години.
„The Cuckoo’s Calling“ от Робърт Галбрайт. Дж. К. Роулинг, която пише под псевдоним, показва, че може да изгради заплетен сюжет в този детективски роман. Роулинг тушира критиците си с това произведение.
„Dog Songs“ от Мери Оливър. Носителката на „Пулицър“ Оливър не изневерява на стила си. Тя представя поезията като най-добрия приятел на жената.
„The Woman Who Lost Her Soul“ от Боб Сакочис. Този шедьовър засяга вечните екзистенциални чувства на гняв и тревога, които съпътстват живота. Роман за война, отчаяние, цинизъм и желание.