Книги за четене на прелома на януари и февруари
Заглавията, които събрахме, бързо покачват градусите – така че умът да попадне в клопката на някоя загадка. А точно тези трилъри предлагат предостатъчно главоблъсканици. Резервирайте поне една вечер за всеки от тях… Четат се неусетно, а заедно с това създават усещане, че самите ние сме герои по страниците им.
Свръхестественото е осезаемо в „Наричай ме ловец”
Джим Шоки е създал книга, която буквално да му пасне – ловец е тръгнал по следите на зъл гений, наречен Живаго. Мисията му е да спре творението на мрака, призвано да вреди, лъже и убива. Авторът всъщност е посветил живота си на лова – служил е и в Канадските въоръжени сили. Ловувал е на шест континента и в над 50 страни по света. Списание Outdoor Life също не пести суперлативи, като го нарича „най-съвършения ловец“. Шоки е създател и на етномузей, в който показва своите колекции от народно изкуство, събирано по местата, където е ловувал.
Трилър за четене по пълнолуние
Февруарското настъпва едва на 24-и, но може да разтворите „На лунна светлина“ още сега. Историята е за мистериозен лекар, който бързо си намира жертви. Само че дали наистина е луд… Романът е от по-старите на вече 78-годишния Дийн Кунц. Темата обаче е повече от актуална – Кунц поставя въпроса за морала в използването на новите нанотехнологии. Героите в книгата буквално се преобразяват, като животът им, изглежда, вече никога няма да е същият.
Политика плюс изкуство означава престъпление
Така е при Даниъл Силва, който отдавна е известно име в областта на шпионските и политически трилъри. Най-новата му книга „Колекционера“ намесва дори президента на Русия. Конспирацията по страниците пък води едновременно към ценни картини и… ядрена война. „Колекционера“ всъщност е 23-ата поред книга от цикъла за Габриел Алон – бивш израелски шпионин, който мечтае за живот на художник реставратор, но вместо това разследва терористични заговори, атентати и убийства. Е, тук познанията му от сферата на изкуството със сигурност ще са полезни!