Книга за смисъла на пътешествията е на върха напоследък
Топ 10 включва и класики, но ако очаквате Хари Потър – това вече е прекалено… Данните са всъщност от веригата Kyobo и ги следим за вас (почти) всеки месец. Ето актуалното подреждане от върха до края на десетицата.
- „Причината да пътувам” – 여행의 이유. Автор Ким Йонг Ха. Жанр есе
Книгата съдържа 9 разказа за пътешествията по света на Ким Йонг Ха, всички негови интересни преживявания са описани вътре. Пътуванията му са го подтикнали да се запита: Какво означава за самия него да пътешества? Защо се чувства по този начин? Защо хората пътуват изобщо?
- „Как философията се превръща в житейско оръжие” – 철학은 어떻게 삶의 무기가 되는가. Автор Сю Ямагучи. Жанр философия
Кое е оръжието, което най-много ни трябва в днешните бурни времена? Господин Ямагучи, който е бил мениджър на една от най-големите компании за мениджмънт и човешки ресурси, споделя в книгата си как философията се е превърнала в неговото най-силно оръжие в живота и в работата.
- „Силата на навиците” – 아주 작은 습관의 힘. Автор Джеймс Клио. Жанр личностно развитие
„Силата на навиците“ предлага систематичен подход, стъпка по стъпка, за самоусъвършенстване. Джеймс Клио е бил обещаващ бейзболен играч в гимназията, но по време на тренировка случайно е ударен от бухалка на съотборник. Това довежда до сериозна контузия, която е могла да сложи край на кариерата му. По време на възстановяването си започва да изгражда лека-полека дребни навици, с помощта на които тренира всеки ден в продължение на 6 години. По този начин в колежа успява да се завърне на игрището и да влезе в мъжкия отбор.
- ”Колкото по-тихо, толкова по-ярко” – 고요할수록 밝아지는 것들. Автор Хемин Съним. Жанр поезия
В Южна Корея Хемин Съним е един от най-харесваните автори в този жанр. Книгата е изпълнена с прозорливост, която засяга важни теми за съвременния човек, като самотата, семейството, приятелството, радостта от малките неща и житейските ценности.
Всеки път, когато четем за Мечо Пух, който никога не забравя да се усмихва, си припомняме за пореден път голямото значение на надеждата и щастието в нашия живот.
- „Почти го превъзмогнах” – 하마터면 열심히 살 뻔했다. Автор Хауан. Жанр есе
„Отсега нататък решавам да живея своя живот, а не този на другите!“. Тази книга засяга едни от най-актуалните социални проблеми на Южна Корея – големите очаквания на родителите, убийствената конкуренция и постоянното сравняване с другите.
- „Реших да живея такава, каквато съм” – 나는 나로 살기로 했다. Автор Кимсухьон. Жанр есе
„Ние не трябва да бъдем нищо друго, освен себе си“
„Когато пораснах, осъзнах, че света е едно студено място“.
„Абсурдността се увеличава. Ненужно, хората поставят граници помежду си, голяма част от тях дори се наслаждават да упражняват дискриминация и презрение към останалите, когато им се отдаде такава възможност.“
Това са само няколко цитата от книгата, които загатват за екзистенциалните проблеми, пред които са изправени жителите на Южна Корея.
- „Чувство към точните думи” – 말센스. Автор Селест Хадли. Жанр личностно развитие
Селест Хадли има повече от 20 години опит в говоренето пред публика. Една от нейните TED лекции достига 13 милиона гледания. Основните ѝ изследвания са свързани с това как общуват хората. От тази книга ще се научите да бъдете по-добри в разговорите с другите.
- Сборник с награждавани разкази – 회 젊은작가상 수상작품집. Автори Парк Санг Йонг, Пек Су Лин, Ли Джу Ран, Чонг Йонг Су, Ким Бонг Гон, Ли Ми Санг. Жанр художествена литература
Книгата съдържа разказите, с които техните автори са спечелили наградата за най-добър млад автор в Южна Корея.
- „Фактологичност” – 팩트풀니스. Автори Ханс Рослинг, Ула Рослинг и Ана Рослинг Рьонлунд. Жанр природни и точни науки
„Когато ни бъде зададен въпрос, свързан с глобални тенденции в днешно време – какъв дял от населението на света живее в бедност, защо световното население нараства, колко момичета завършват училище, – ние системно даваме грешни отговори. И то толкова грешни, че ако някое шимпанзе налучкваше отговорите, пак щеше да се представи по-добре от учители, журналисти, инвестиционни банкери и лауреати на Нобелова награда.“