Начало / Читателски дневник / Топ книгата: Да обърнеш гръб на позитивизма

Топ книгата: Да обърнеш гръб на позитивизма

Симпатичен и забавен – две качества, които превръщат Марк Менсън в идеалния седмичен победител

2

„Тънкото изкуство да не ти пука“ пак на върха

Още като излезе, веднага си я харесахме. От нея лъха… как да кажем, някаква вяра, че в тоя живот може да си просто себе си и пак да ти се случат хубави неща. Но първо е нужно да се отървем от навика да изживяваме непрекъснато неприятните емоции…

Книгата трупа точки с практичността си

Точно заради своята универсалност хитро изпревари и досегашния лидер сред нехудожествените – много дискутираната „Царичина – съдбовен контакт“ на Елисавета Логинова. При това Менсън вече беше веднъж на върха преди известно време…

Авторът е като парен локомотив

На външен вид си е съвсем приличен мъж в разцвета на силите, но само да си отвори устата и… с доброто впечатление е свършено. Точно това обаче го прави уникален. Използването на малко по-груб – и направо дебелашки хумор, сякаш отприщва тъмната енергия в слушателите му. И те изведнъж са готови на промяната, която им предлага.

Става известен във виртуалното

Когато открива, че хората го харесват, започва подготовката и на собствена книга. Много е интересна обаче палитрата, в която работи – първоначално следва образованието си и дава съвети най-вече за бизнеса, но както често се случва в интернет, бързо се прехвърля на теми от лично естество. Самият той казва, че предоставя съвети, „на които няма насищане“…

1

Същият подход следва и в книгата

Честно казано, българското заглавие е мъничко омекотено, но оригиналното ще откриете в карето на втора страница на „Тънкото изкуство да не ти пука“…

Менсън така смесва научни факти с любимите си подмятания, че създава книга, която може да се чете и с конкретна причина, и просто като нещо любопитно… С други думи, от вас зависи дали ще се забавлявате, или ще търсите отговор на някой проблем, който ви тормози. И в двата случая обаче добре ще се позабавлявате!

Позитивизмът най-накрая е поставен на мястото си

Американецът обяснява метода си с примера за главата лук… Колкото повече белиш от него, толкова по-дълбоки пластове откриваш. И толкова по-болезнено става.

На това отгоре, твърди, че да бъдеш вечно щастлив – както изисква теорията за позитивизма, е нелепо. Дайте си време, призовава Менсън… И по-добре покажете на другите неприятното си лице… Както прави всъщност самият той.

„Тънкото изкуство…“ е книга, която помага

Просто го прави по друг начин, с друг, сякаш неизползан толкова активно модел. Влиза ти под кожата и те кара да се замислиш ти от кои си… Пък и е приятно някой да ти каже най-накрая, че да си начумерен просто подсказва вътрешни потребности. Макар че на последната страница пак си усмихнат. Терапията в книгата работи!

Защо да отворим „Тънкото изкуство да не ти пука“?

  • Ако ни се струва, че повтаряме все едни и същи грешки…
  • Или пък ако книгите за себепомощ много, ама много ни дразнят!
  • Може да ви извади и от най-дълбокото самосъжаление.
  • Менсън успява да зададе важните въпроси, нищо че се прави на многознайко!
  • На непукизъм най-лесно се учи човек лятото – значи сега е моментът…

Топ книгата представи Краси Проданов

Прочетете още

Dec

Декември идва с аромат на Коледа и хубава книга

Четем и се усмихваме Празникът обикновено може да ни изправи на нокти – заради многото …