Начало / Читателски дневник / Топ книгата: Да обърнеш гръб на позитивизма

Топ книгата: Да обърнеш гръб на позитивизма

Симпатичен и забавен – две качества, които превръщат Марк Менсън в идеалния седмичен победител

2

„Тънкото изкуство да не ти пука“ пак на върха

Още като излезе, веднага си я харесахме. От нея лъха… как да кажем, някаква вяра, че в тоя живот може да си просто себе си и пак да ти се случат хубави неща. Но първо е нужно да се отървем от навика да изживяваме непрекъснато неприятните емоции…

Книгата трупа точки с практичността си

Точно заради своята универсалност хитро изпревари и досегашния лидер сред нехудожествените – много дискутираната „Царичина – съдбовен контакт“ на Елисавета Логинова. При това Менсън вече беше веднъж на върха преди известно време…

Авторът е като парен локомотив

На външен вид си е съвсем приличен мъж в разцвета на силите, но само да си отвори устата и… с доброто впечатление е свършено. Точно това обаче го прави уникален. Използването на малко по-груб – и направо дебелашки хумор, сякаш отприщва тъмната енергия в слушателите му. И те изведнъж са готови на промяната, която им предлага.

Става известен във виртуалното

Когато открива, че хората го харесват, започва подготовката и на собствена книга. Много е интересна обаче палитрата, в която работи – първоначално следва образованието си и дава съвети най-вече за бизнеса, но както често се случва в интернет, бързо се прехвърля на теми от лично естество. Самият той казва, че предоставя съвети, „на които няма насищане“…

1

Същият подход следва и в книгата

Честно казано, българското заглавие е мъничко омекотено, но оригиналното ще откриете в карето на втора страница на „Тънкото изкуство да не ти пука“…

Менсън така смесва научни факти с любимите си подмятания, че създава книга, която може да се чете и с конкретна причина, и просто като нещо любопитно… С други думи, от вас зависи дали ще се забавлявате, или ще търсите отговор на някой проблем, който ви тормози. И в двата случая обаче добре ще се позабавлявате!

Позитивизмът най-накрая е поставен на мястото си

Американецът обяснява метода си с примера за главата лук… Колкото повече белиш от него, толкова по-дълбоки пластове откриваш. И толкова по-болезнено става.

На това отгоре, твърди, че да бъдеш вечно щастлив – както изисква теорията за позитивизма, е нелепо. Дайте си време, призовава Менсън… И по-добре покажете на другите неприятното си лице… Както прави всъщност самият той.

„Тънкото изкуство…“ е книга, която помага

Просто го прави по друг начин, с друг, сякаш неизползан толкова активно модел. Влиза ти под кожата и те кара да се замислиш ти от кои си… Пък и е приятно някой да ти каже най-накрая, че да си начумерен просто подсказва вътрешни потребности. Макар че на последната страница пак си усмихнат. Терапията в книгата работи!

Защо да отворим „Тънкото изкуство да не ти пука“?

  • Ако ни се струва, че повтаряме все едни и същи грешки…
  • Или пък ако книгите за себепомощ много, ама много ни дразнят!
  • Може да ви извади и от най-дълбокото самосъжаление.
  • Менсън успява да зададе важните въпроси, нищо че се прави на многознайко!
  • На непукизъм най-лесно се учи човек лятото – значи сега е моментът…

Топ книгата представи Краси Проданов

Прочетете още

249123

„Опасни сънища“ – мръсна приказка за Пепеляшка

Романтиката още е на мода Сара Маклейн ни предлага нова завладяваща история – с Грейс …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...