Начало / България / И библиотекарите в Бургас ще протестират

И библиотекарите в Бургас ще протестират

Служителите на регионалната библиотека в Бургас ще протестират утре, 10 декември, от 12.00 ч. пред четирите сгради на библиотеката, съобщи за Радио „Фокус“. Те подкрепят колегите си от Националната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий”.

Оттам заявяват, че исканията им са изпълнени наполовина.

„Настояваме от 1 ноември 2016 г., Деня на народните будители, да бъдат предвидени средства в бюджета за 2017 г. за средна работна заплата в Националната библиотека, равна на средната в страната и значително увеличение на бюджета в сектор „Култура”, заявява Анета Лечева, председател на синдикалната организация на библиотеките в Бургас.

Тя е категорична, че регионалната библиотека изцяло подкрепя исканията на Националната библиотека. В знак на протест 22% от плакатите ще бъдат обърнати обратно.

Прочетете още

3431f2ca-9027-4b7a-b7f0-1e994301e0c1_1100x628

Излиза нова книга за приятелството между Джон Ленън и Пол Маккартни

Сътрудничеството им ражда огромни хитове Историята, която пише Иън Лезли, започва през 1957 г. Тогава …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...