Въпреки че живеем в дигиталната епоха, домашното възпитание явно е дефицит
Нова книга ще ни учи на обноски, твърди „Индипендънт”. Тя се нарича „Как да се държим” и е написана от консултантката в тази област Каролин Тайгър. Изданието ще бъде публикувано от „Куърк Букс” този месец. Тайгър смята, че макар да живеем в електронна епоха, знанието за добрите обноски е повече от необходимо, тъй като съвременното общество се гради на основата на комуникацията. Ето и няколко примера:
На концерт
Не пейте заедно с вокала, без значение какъв е концертът, освен ако той самият не подканва публиката да го направи. Ако се използват запалки или свещи, не трябва да има опасност да запалят косата на друг. Без изпълнения на соло с въображаема китара. Останете фокусирани върху музиката, а не търсете конфликт с другите около вас, само защото са ви бутнали например. Не използвайте факта, че има много публика да опипвате някой от срещуположния пол.
В кино
Ако ядете пуканки, правете го максимално тихо. Ако има тиха сцена, смучете, вместо да дъвчете. Не сърбайте последните капки от напитка, както и не дъвчете леда, ако има такъв. Ако сте гледали филма, не го показвайте на останалите, които гледат. Не се опитвайте да комуникирате с персонажите.
Във фитнеса
След като използвате даден уред, внимателно избършете потта си от него. Няколко докосвания с кърпа няма да свършат работа. Направете го старателно.
На плажа
Ако някой ви помогне да си нанесете слънцезащитен лосион, учтиво е да върнете услугата. За мъже – не използвайте нанасянето на лосион за сваляне на жени. Модата на това беше през 70-те години.
В социалните мрежи
Не използвайте социалните мрежи, за да се саморекламирате. Какво да не пишете в мрежите: подробна информация относно сексуален живот или медицински операции, заядливи коментари относно брачен партньор или гадже, лични нападки към други потребители, снимки от родилната зала, колко мразите шефа си или колега.