Начало / Читатели / Четири сценария за ноември – вижте книгите на месеца

Четири сценария за ноември – вижте книгите на месеца

Чудесни са за хладните ноемврийски вечери

464831383_936087125232745_5838276593244215901_n

Уютни истории – в тях има по нещо за сърцето и за живота изобщо. Но и въпроси, които трудно може да отминем просто така. Такива заглавия е избрал за есенния ноември „Хеликон“.

Книгите на месеца сега докосват ту с действие, ту с дълбоки отношения. В тези четири заглавия на ноември има както пречки да сме щастливи, така и смъртоносни ситуации. Просто изострят вниманието и правят есенните вечери незабравими. Пък и сюжетите им наистина греят като вълнени чорапи!

Разбира се, и по-малките читатели ще получат своето. Точно този месец стартира чудна комиксова поредица, която изважда най-интересни неща от миналото. Но всичко по реда си…

Четири сценария за ноември – това са книгите на месеца, които разгръщаме с удоволствие сега

4253525_b

„Ловецът на светулки“

Чарлс Мартин е известен с любовните и романтични книги, които пише. „Ловецът на светулки“ е поредната от тях. Главният герой е журналист, който разнищва сърцераздирателна история за самоубила се майка. Постепенно обаче пред очите му изниква неговото собствено детство.

Писателят е превърнал лиричния и интелигентен стил на писане в своя запазена марка. Конкретно тази книга – „Ловецът на светулки“, е от по-ранните му творби. Хубавото е, че основни теми в нея са отношенията, семейството и любовта. Все неща, над които усилено премисляме и търсим най-доброто за себе си.

Мартин насища книгите си и с много любопитни исторически информации. Ще се уверите колко удачен е този стил и по страниците на тази – „Ловецът на светулки“. Иначе други популярни негови книги са „Когато щурците плачат“ или „Планината помежду ни“. Навсякъде той се изявява като изключително добър разказвач. В главите ни изниква още едно сравнение – с книгите на Никълъс Спаркс. Ако ги харесвате, със сигурност ще се влюбите и в „Ловецът на светулки“.

246764_b

„Учителят“

Това е новият трилър на натрупалата популярност Фрида Макфадън. Звездата ѝ изгря с романа „Прислужницата“, който бързо се превърна в поредица. Макфадън е изключително продуктивен автор, като успява да напише по няколко книги всяка година. По професия тя е лекар и се занимава с травми на мозъка.

Сега сюжетът в новата „Учителят“ ни пренася в училището, където преподават Ив и нейният съпруг. Една от ученичките обаче ще преобърне техните животи.

Книгата е изпълнена с най-различни герои, а обратите в сюжета са много. Романът обаче се чете бързо и леко. Авторката си играе удачно с психологическото напрежение, като така не позволява на читателя да остави книгата за по-късно. А сред темите, които повдига, са и тези за отчуждението в семейството и разочарованието от любовта. Ако вече сте прочели „Никога не ме лъжи“ от същата авторка, задължително трябва да продължите с тази!

246747_b

„Коледния календар“

Ето една романтична история, която ни подготвя по най-добрия начин за празника. Сюжетът е посветен на преоткриването на Коледа и радостта от нея. По един прекрасен начин Холи Касиди отваря очите ни за хубавите неща покрай нас.

В „Коледния календар“ Кали среща чаровен пекар, с когото започва да изпълнява коледни предизвикателства. Историята ухае на празник и на сладкиши едновременно. Сигурно затова критиката нарича „Коледния календар“ „съвършена рецепта за празниците“. Според мнения на читатели пък авторката е уловила истинския коледен дух. Затова и в случай че харесвате романтичните истории на Джени Хейл, и тази ще е по ваш вкус!

246939_b

„Без билет на борда при викингите“

Ето един изключително интригуващ графичен роман, който веднага ще спечели любопитството на децата. С „Без билет на борда при викингите“ на български прави дебют една нова поредица за пътешествия назад във времето. Автори на рисуваните истории са канадци – писателката Линда Бейли и илюстраторът Бил Славин.

В първата книга Ема, Джош и Либи попадат във времето на викингите. Книгата е написана изключително интелигентно, като съчетава приключения и енциклопедични познания. Затова и вниманието на децата е максимално ангажирано.

Завладяващи са и детайлните илюстрации на художника Бил Славин. Писателката Линда Бейли пък включва в сюжета много интригуващи факти за нравите и обичаите, за исторически събития и всекидневен живот на викингите. На финала на книгата дори е поместена кратката им история с карти и показалец с любопитни източници за още информация.

Едва затворили тази, в книжарниците вече ви очаква и следващото заглавие от интригуващата детска поредица – „По горещи следи в Древен Египет“

Книгите на месеца представи Краси Проданов

Прочетете още

248872_b

Топ 10 на „Хеликон” за най-продавани книги (17 март – 23 март)

ХУДОЖЕСТВЕНА ЛИТЕРАТУРА 1. Непристойни от Пенелъпи Дъглас 2. Къде е Моли? от Х. Д. Карлтън 3. Опасни …

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
"Четящият човек"
Автори
Без категория
България
Други
Интервюта
Класации
Класации "Ню Йорк Таймс"
Класации "Хеликон"
Колонката на...
Критика
Любопитно
Нови книги
Откъси
Ревюта
Свят
Събития
Читатели
Читателски дневник

Повече...